Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V Ludgeřovicích vysoká prohra

17.05.2023 | Jiří Lusar

Souboj dvou týmů, kterým se v dosavadním průběhu jara vůbec nedařilo. To byl víkendový duel mezi Ludgeřovicemi a Štěpánkovicemi. Domácí tým se po delší době dobře vyspal a po měsíci a půl konečně zabral. Skončila jeho dlouhá série bez vítězství. Za to Štěpánkovice si budou muset na svou premiérovou jarní výhru ještě počkat.  

Domácí tým měl aktivní vstup do utkání, když se po centru Feketeho v nadějné příležitosti ocitl David Zbořil. Ludgeřovický útočník ovšem hlavičkoval pouze do náruče připraveného brankáře Lefendy. Zbořilova přítomnost bývá na hřišti dobře cítit, o čemž se přesvědčily v sobotu i Štěpánkovice. Domácí kapitán v rozmezí pěti minut vybojoval svou agilností dva penaltové fauly na svou osobu. První vzešla po jeho kličkujícím slalomu a následném podražení stopera. K exekuci penalty se postavil Fojtík a nedal Lefendovi sebemenší šanci - 1:0. Za několik minut rozdmýchal David Zbořil další oheň ve vápně, který musela hostující obrana opět hasit penaltovým faulem. Fojtík si věřil i na druhou penaltu, ovšem protentokrát neuspěl. Druhá branka Ludgeřovic vzešla z aktivního presinku Rodka. Ten zachytil špatnou rozehrávku soupeře a z dvaceti metrů napálil míč parádně do šibenice - 2:0. Hosté se v prvním poločase jen sporadicky dostávali k ohrožení soupeřovy svatyně, veškeré akce končily v předfinální fázi. 

Hosté snížili, ale domácí si zápas pohlídali

Štěpánkovice měly povedený vstup do druhého poločasu, když hned v samém úvodu vykřesaly naději po pěkné kombinační hře. Hrbek se Stromským si mezi sebou efektivně narazili a druhý jmenovaný nesobecky připravil snadnou trefu zcela nekrytému Krzischovi, který pohodlně skóroval do odkryté brány - 2:1. Po hříchu to byla první a také poslední kloudná akce, kterou hosté v zápase předvedli. Uběhlo jen pár minut a zpátky na zem je posadila další inkasovaná branka. Mladší z bratrské dvojice Zbořilů, jmenovitě Tobiáš Zbořil, načasoval dokonale centr na nabíhajícího Feketeho a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Hosté se po jednom z výpadů a kličkování Grigarčíka ve vápně rovněž dožadovali penalty, ale rozhodčí jejich prosbu nevyslyšel. Místo toho akce pokračovala, hra se přesunula na druhou stranu. Domácí forvard Bílý zasadil hostům po chybném odkopnutí míče definitivní hřebíček  do rakve, když si ve finále vychutnal i brankáře Lefendu - 4:1. Skóre mohlo být přitom ještě vyšší, kdyby v nastavení nespálil svou dobrou příležitost kanonýr David Zbořil. Jeho samotného a ani tým to však mrzet nemuselo. Dlouhá ludgeřovická série bez vítězství byla definitivně prolomena. Štěpánkovice opět herně nepřesvědčily a budou mít ještě co dělat, aby své účinkování v soutěži pro příští sezónu uhájily. Ohlasy k zápasu


TJ Ludgeřovice
David Zbořil (útočník)"Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, hru jsme kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Po fotbalové stránce se nám na jaře vůbec nedaří, jak bychom si představovali. Ale musíme se na dnešní zisk 3 bodů dívat pozitivně a věřit, že nás vítězství nakopne do dalších zápasů"

TJ Sokol Štěpánkovice
Tomáš Kurka (asistent)"Oba týmy se na jaře prozatím trápily, takže jsem čekal, že dnešní zápas bude podstatně vyrovnanější. Kromě jednoho chybějícího hráče jsme přijeli v plné síle, takže jsem očekával, že se aspoň o bod popereme. Jenže my jsme zápas vůbec nezvládli, byl to od nás dost odevzdaný výkon. Takhle se o záchranu nebojuje. Prohráli jsme naprosto zaslouženě"

 
Aktuální články
Utkání
Muži A | neděle 03.09.2023, 16:00
TJ Sokol Štěpánkovice - FK Sokol Mokré Lazce
1:3 ()
 
Muži A | neděle 10.09.2023, 16:00
FK Starý Jičín - TJ Sokol Štěpánkovice
3:1 ()
 
Muži A | neděle 17.09.2023, 15:30
TJ Sokol Štěpánkovice - FK Meteor Strahovice
1:2 ()
 
Muži A | sobota 07.10.2023, 15:00
TJ Sokol Velké Heraltice - TJ Sokol Štěpánkovice
 
Muži A | neděle 15.10.2023, 15:00
TJ Sokol Štěpánkovice - TJ Sokol Bělá
 
Muži A | neděle 22.10.2023, 14:30
TJ Sokol Kozmice - TJ Sokol Štěpánkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Štěpánkovice - kontakt: r.stoczek@seznam.cz RSS