Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dobrý výkon v derby body nepřinesl

22.08.2022 | Jiří Lusar

Kravaře o víkendu oslavily nejen svůj kolotočový Odpust, ale rovněž druhou výhru v sezóně, když v napínavém derby přehrály Štěpánkovice. Špatné počasí posledního víkendu se notně podepsalo na nízké návštěvě. Na věhlasné derby dorazily tentokrát pouhé tři stovky diváků

3. kolo | sobota 20.08.2022, 16:30
 

MFK Kravaře - TJ Sokol Štěpánkovice

3:2

3:1

Branky: jméno, jméno, ...

Žluté karty: jméno, jméno, ...

Červené karty: jméno, jméno, ...

Rozhodčí: rozhodčí - asistent, asistent

Komentář
 
 
 

Kravaře si vypracovaly dvoubrankové vedení

Ty viděly raketový start Kravař do utkání, které se mohly již v první minutě ujmout vedení. Přesnou uličku z kopačky Baranka nedokázal Vojtěch Tomíček přetavit v rychlou úvodní trefu, protože si ve finále míč předkopl více než by potřeboval, čímž celou šanci zmařil. Avšak dlouho se na úvodní trefu čekat nemuselo. Již ve třetí minutě se domácí ujali vedení po rohu Těžkého a přesné hlavičce Barcala – 1:0. Hosté se favorita nezalekli a rovněž podnikli výpady do ofenzívy. Nejprve střílel těsně nad bránu z dvaceti metrů Smažík, ale o několik minut později už Štěpánkovice slavily. Po levé straně se v souboji prosadil Grygarčík, přesným centrem vybídl do zakončení svého téměř jmenovce Grigarčíka, proti kterému vytáhl brankář Kurka bravůrní zákrok, jenže na dotírajícího Stromského už byl krátký – 1:1. Kravaře si však rychle vzaly zpět své vedení. Přesná ulička Těžkého vyslala do nájezdu Vojtěcha Tomíčka a ten se už napodruhé nemýlil. Mladý útočník svůj druhý nájezd v utkání zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč  – 2:1. Zanedlouho se hostům pískala poměrně přísná hra rukou před vápnem. Přímý kop zahrával Baranek a krásnou technickou střelou do šibenice potrestal prohřešek – 3:1. Zbytek poločasu se odehrával v prostoru mezi vápny.

Štěpánkovice zdramatizovaly utkání

Domácí tým ovšem totálně zaspal úvod druhého poločasu. Kravařská obrana byla myšlenkami ještě v šatně anebo už na kolotočích, když nechala odcentrovat Lišku, ten našel ve vápně Grigarčíka, jenž se navzdory přesile dokázal hlavičkou prosadit - 3:2. Pro Štěpánkovice to byla jistá naděje, i nadále zůstavaly ve hře o body. Kravaře se připomněly až po hodině hry. Duo Korbel a Vojtěch Tomíček mohlo vrátit domácímu týmu dvoubrankové vedení, ale oba zamířili své pokusy těsně mimo tyče. Hosté i nadále drželi s favorizovanými Kravařemi krok. Ty se musely až do posledních minut obávat o výsledek. Závěr utkání byl už spíše nervózní, plný emocí a vykazoval všechny znaky derby. Hra se až moc kouskovala a žádné další pohledné akce se už neurodily. Kravaře tak uhájily své vedení a připsaly si další body do tabulky, naopak sympatický výkon Štěpánkovic zůstal bodově nedoceněn. 

Aktuální články
Utkání
Muži A | neděle 03.09.2023, 16:00
TJ Sokol Štěpánkovice - FK Sokol Mokré Lazce
1:3 ()
 
Muži A | neděle 10.09.2023, 16:00
FK Starý Jičín - TJ Sokol Štěpánkovice
3:1 ()
 
Muži A | neděle 17.09.2023, 15:30
TJ Sokol Štěpánkovice - FK Meteor Strahovice
1:2 ()
 
Muži A | sobota 07.10.2023, 15:00
TJ Sokol Velké Heraltice - TJ Sokol Štěpánkovice
 
Muži A | neděle 15.10.2023, 15:00
TJ Sokol Štěpánkovice - TJ Sokol Bělá
 
Muži A | neděle 22.10.2023, 14:30
TJ Sokol Kozmice - TJ Sokol Štěpánkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Štěpánkovice - kontakt: r.stoczek@seznam.cz RSS