Stará Bělá rozhodla ve druhém poločase

18.08.2021 | Tomáš Holata

Štěpánkovice se v nedělním odpoledni musely sklonit před fotbalisty Staré Bělé. Domácí bohužel nezachytili nástup do zápasu, protože hned v 5. minutě umožnili skórovat Charvátovi – 0:1. Potom ovšem přitopili pod kotlem a opakovaně sahali po vyrovnání. V hlavní roli vystupoval Kožušník, který dvakrát pelášil na gólmana Preisnera, jenže ani v jednom případě neuspěl. Fanoušci Štěpánkovic pak zatleskali nepřesné levačce mladíčka Kolečkáře. Svěřenci trenéra Harazima se ovšem radovali až těsně před přestávkou. Na časomíře zrovna naskočila 43. minuta, když hrubě chyboval Preisner a Liška stál ve správný moment na správném místě – 1:1. Ve druhém poločase se domácí hněvali na rozhodčího Hrňu, neboť neposoudil zákrok na Kožušníka jako penaltový. O chvíli později tak zahřmělo na opačné straně. Autorem rozdílové trefy se stal hostující Sýkora – 1:2. V závěru se Štěpánkovice vybičovaly k zoufalému náporu. Remíza visela ve vzduchu po rohu Heidera, jenže hlavička Moslera prosvištěla kousek nad břevnem.

3. kolo | Neděle 15.08.2021, 17:00 | Sokol Štěpánkovice

TJ Sokol Štěpánkovice - FK Stará Bělá

Branky: 43. Liška -  5. Charvát, 68. Sýkora

Žluté karty: Novák, Heider

Červené karty:

Rozhodčí: Hrňa - Kyselý, Hykl

Diváci: 120

TJ Sokol Štěpánkovice: Lukovics - Mosler, Heider, Samson, Novák - Liška ( 86.Tomíček), Kolečkář (64.Machala) , Grygarčík, Kufka (76.Benek), Krzisch - Kožušník

FK Stará Bělá: Preisner - Dziža, Jurásek (15.Sýkora), Kožík (59.Vidiženský), Petrík, Wendtner, Charvát, Lyčka, Šebesta (59.Malík), Akritidis, Pytlík

Ohlasy

Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic„Na svůj tým jsem pyšný. Kluci jeli na krev, takže na konci už toho měli plné zuby. Věděli jsme, že má Stará Bělá velkou sílu, takže jsme se zatáhli dozadu a čekali jsme na brejky. Tato taktika nám docela vycházela. Soupeř sice častěji držel balon, ale moc šancí si nevytvořil. Bodík jsme mohli získat.“

Marek Lišaník, trenér Staré BěléŠlo poznat, že to bylo první kolo. Z naší strany to bylo pomalé, kombinace nám strašně vázla. Začali jsme dobře, kdy jsme hned v 5. minutě vstřelili branku. Pak jsme šli herně dolů a soupeř po naší chybě vyrovnal. Ve druhém poločase jsme je přitlačili. Vsítili jsme rozdílovou branku a mohli jsme přidat i další branky. Výkon nebyl sice dobrý, ale důležité jsou tři body.

3:1 ()

1:2 ()