Vezeme 3 body z Ostravy

23.08.2021 | Tomáš Holata

Štěpánkovice zvítězily v Ostravě nejtěsnějším rozdílem.

Štěpánkovice si minulou sobotu odvezly cenné tři body z ostravského Slovanu. A nutno dodat, že naprosto zaslouženě, protože nevýrazného soupeře za celý zápas nepustily do vážnější šance. Oboustrannou nudu ve 30. minutě rázně ukončil hostující Mosler. Po dlouhém autu Kožušníka totiž vypadl balon gólmanovi Hypšovi fatálně z rukavic a Mosler se zachoval nesmírně pohotově, když uklidil míč do sítě – 0:1. Těsně před přestávkou ještě Heider zužitkoval standardní situaci Husovského, ale asistent rozhodčího mával ofsajd, takže se skóre neměnilo. Zkraje druhé půle Husovský chytře přehazoval Hypše, jenže dobíhající Krzisch nedokázal navýšit štěpánkovické vedení. Hostující lavička prožila velké zklamání rovněž v 72. minutě. Husovský totiž pelášil úplně sám na Hypše, kterému se snažil nasadit jesličky, ale ostravský Slovan vše přečkal bez gólové újmy. O výsledku tedy stále ještě nebylo rozhodnuto. Domácí se sice v závěru utkání pokusili vybojovat alespoň remízu, ale brankáře Lukovicse prakticky neohrozili. Všechny body se tak stěhovaly do Štěpánkovic, které tímto způsobem napravily předchozí porážku se Starou Bělou. Ostravský Slovan asi znovu čeká náročná bitva o záchranu.

4. kolo | Sobota 21.08.2021, 16:30 | TJ Slovan Ostrava

TJ Slovan Ostrava - TJ Sokol Štěpánkovice

Branky: 30.Mosler

Žluté karty: 29. Šindler - 45. Novák, 75. Stromský

Červené karty:

Rozhodčí: Krokosz - Novák, Klimek

Diváci: 55

TJ Slovan Ostrava: Hypš - Ciesarík (37. Hon), Pastrňák, Trunkát, Kostka, Tydlačka (71. Ciompa), Kaventa, Bláha, Šindler (46. Trávníček) , Páleník, Kubinec

TJ Sokol Štěpánkovice: Lukovics - Mosler, Samson, Heider, Novák - Liška, Grygarčík P.(90. Peterek) , Kufka (77. Kolečkář), Krzisch (90. Machala), Husovský - Kožušník (71. Stromský)

Ohlasy

Jaromír Krystek (vedoucí týmu)Byl to celkem vyrovnaný zápas. Hosté dali po půlhodině po dlouhém autu vedoucí gól, a to v podsatě rozhodlo. Jinak to byl fotbal mezi šestnáctkami, takže by zápasu slušela spíše remíza. Hostě ve druhém půli kouskovali hru a zápsa dovedli k výhře.

Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic„Byl to těžký zápas, protože domácí hráli hodně agresivně. Docela nás to bolelo, ale vzadu jsme si počínali velice zodpovědně. Slovan jsme vlastně kromě několika standardek k ničemu nepustili. Byl to spíše kopaná než fotbal. Myslím si, že jsme šli za vítězstvím více než soupeř.“

3:1 ()

1:2 ()