Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

1:1

0:0

81. F. Labuda - 83. E. Peterek

Komentář

Šlágrem úvodního jarního kola bylo prestižní derby mezi Štěpánkovicemi a Kravařemi, na které zavítalo více než pět stovek natěšených diváků. Ti byli svědkem poměrně zajímavé podívané. Předposlední celek tabulky před koncem otevřel skóre a nebyl daleko k senzaci, ale lídr z Kravař přišel záhy s rychlou odpovědí.

Zpočátku se hrál opatrný fotbal, ale po čtvrthodinové seznamce to byl favorit z Kravař, kdo začal pomalu a jistě dirigovat hru na trávníku. Jako první se ke střele osmělil kravařský záložník Těžký, mířil ovšem dost nepřesně. V 18. minutě se domácí svěřenci hodně zlobili na pomezního, který nezvedl praporek a nabídl Kravařím samostatný únik na bránu. Navrátilec Patrik Kupka však naložil s tutovkou prachbídně, za to domácí gólman Lukovics byl v daný okamžik za hrdinu. Po dvaceti minutách hry se k první střele konečně odhodlaly i Štěpánkovice, jenže dolnobenešovská posila Labuda zamířila nepřesně nad břevno. Po půlhodině hry se hostující fanoušci nestačili divit, jakou další tutovku dokázal spálit jejich útočník Ohřál. I on zazdil svůj samostatný únik a mířil jen vedle tyče. Domácí Sobek mohl naopak skórovat z přímého kopu, ale mířil pouze do rukavic připraveného brankáře Kurky. Ten se v samém závěru první půle zaskvěl důležitým zákrokem, když zneškodnil nebezpečný pokus k tyči z kopačky Skrocha. Úvodní pasáž druhé půle byla opět nepohledná a plná nepřesností. Vzrušení přinesla až situace po hodině hry, kdy Kravaře vstřelily branku. Ta však kvůli spornému (ne)faulu na brankáře nebyla uznána. V 74. minutě byl blízko gólu pro změnu domácí Sobek, ale Kurka ho dokázal tváří v tvář vychytat. Avšak v 81. minutě už kravařský obr v bráně inkasoval. Po faulu na hranici vápna kopal trestný kop Labuda a nechytatelnou pumelicí vymetl pavouky v kravařské šibenici – 1:0. Gejzír radosti však dlouho netryskal, protože ihned přišla rychlá odpověď hostů.  V 83. minutě po standartce Těžkého a skrumáži ve vápně doputoval balón až na hlavu Peterka, který umístil míč do sítě a zachránil tím Kravaře od první porážky v sezóně. Zároveň zajistil svému týmu alespoň bod do tabulky.  Vedoucí tým soutěže mohl dokonce slavit tři body, protože v samém závěru vsítil další branku, ale podruhé zaúřadoval praporek pomezního a píšťalka hlavního arbitra. Tentokrát se pískal ofsajd. Derby tudíž skončilo remízou.