1_20240626_135730.jpg

Muži "A": FK Darkovičky - TJ Sokol Štěpánkovice 5:1

T. Kalvar, Š. Staniek 9., Š. Staniek 18., P. Kabisch 56., A. Fojtík 60 - 78. M. Grigarčík

Tažení historicky nejúspěšnější sezonou Darkovičky zakončily vysokým domácím vítězstvím nad Štěpánkovicemi. Svěřenci trenéra Meleckého od začátku dominovali a po necelých deseti minutách šli do vedení. Staniek si při smrtícím kontru udělal z protihráčů kuželovou dráhu a po krásném solu otevřel skore - 1:0. O chvílí později Staniek znovu nabral rychlost a proměnil i druhý nájezd - 2:0. Hosté mohli korigovat při příležitosti Seiberta, který ovšem ve finále přeběhl balon. A následně se nepoštěstilo ani Kožušníkovi. V kanonádě tak pokračovaly Darkovičky. Hanauer totiž přesnou uličkou vysunul kupředu Kabische, který suverénně zvýšil na 3:0. Hosté se už nejspíše viděli doma při večírku, když laxní přístup jejich defenzívy potrestal střelou z vápna nikým nekrytý Kalvar - 4:0. O pátou a nejpěknější branku celého zápasu se postaral Fojtík povedenou ranou z pětadvaceti metrů - 5:0. Darkovičky potom polevily, takže umožnili soupeři aspoň zmírnit vysokou porážku. Dluhošův postranní centr zužitkoval nejlepší střelec štěpánkovického týmu Grigarčík - 5:1. Pak už se jen čekalo na poslední fouknutí arbitra do píšťalky a závěrečnou ceremonii, kdy si hráči a funkcionáři Darkoviček za potlesku všech přítomných převzali vítězný pohár a medaile. (zdroj: Opavsko)