Související zápas

TJ Sokol Štěpánkovice
Stará BěláSokol Štěpánkovice
1:2
so 31. 8. 2024 16:00 @ Stará Bělá - tráva, ČPP I.A třída mužů sk.A - 6. liga, 5. kolo

Muži "A": FK Stará Bělá - TJ Sokol Štěpánkovice

Vezeme tři body ze Staré Bělé

Štěpánkovice se postaraly o největší překvapení kola, když, šokovaly favorizovanou Starou Bělou. Domácí museli litovat především zahozených šancí. Hned v úvodu zavraždili tutovky Švabík se Strnadem. Hosté naopak skorovali hned z první podařené akce. Rychlonohý Stromský pláchl ostravským zadákům, a když si obhazoval brankáře Praka, tak ten jej fauloval za cenu penalty, kterou nekompromisně proměnil Machala - 0:1. Ještě hůře se Staré Bělé dýchalo po rohu Tomíčka a precizní hlavičce Kocura - 0:2. Domácí fotbalisté reagovali nebezpečnými střelami Vidiševského, ale jeho muška nebyla přesná. Po změně stran se Štěpánkovice zaměřily na defenzivu v deseti lidech. Prakticky za celý druhý poločas nepřešli hosté středovou čáru a jen úpěnlivě bránili. Stará Bělá bušila do soupeře, ale zahazovala jednu šanci za druhou. Nejprve přepálil z pětky poloodkrytou kasu Lyčka. Golově se domácí prosadili až po hodině hry zásluhou Vidiševského - 1:2. Po hříchu to ovšem byla jedniná trefa pro ostravský celek. V seriálu zahozených příležitostí pokračovali Dziža s Vidiševským. Druhý jmenovaný navíc rozezvonil z přímáku  spojnici břevna a tyče. Neujal se ani nájezd Honuse v samém závěru. Štěpánkovice tak dokonale vypálily favoritovi rybník. Zdroj: NAŠE OPAVSKO

Hodnocení trenéra Axmanna: do zápasu jsme se šli porvat o co nejlepší výsledek, a tím potvrdit body z předchozího domácího zápasu. To se nám první poločas dařilo, soupeře jsme naší hrou zaskočili, přežili úvodní nápor soupeře a dokázali skórovat. Bohužel druhý poločas jsme zbytečně zalezli, přestali hrát a začali jsme čekat, zda se soupeři podaří skórovat. Kluky ale musím pochválit za srdnatý výkon zejména ve druhém poločase a že jsme přivezli důležité body z venkovního utkání.