Sokol ŠtěpánkoviceKravaře
st 14. 8. 2024 17:00 @ tráva, Pohár - MUŽI: "O POHÁR MĚSTA OPAVY", 3. kolo
41_20240814_191652.jpg

Muži "A": Štěpánkovice - MFK Kravaře

Postup do semifinále se nepodařil

Štěpánkovice se letos kromě svých mistrovských zápasů v I.A třídě zapojily i do playoff v opavském okresním poháru. Po nedávném postupu na penalty přes opavskou Slavii je ve středu čekal silný soupeř z Kravař, který potvrdil roli favorita a dle předpokladů ovládl toto pohárové derby.

Nutno ovšem zmínit, že trenér Vít Axmann pojal zápas spíše jako přípravný duel, ve kterém může vyzkoušet širokou škálu hráčů. Prostor na hřišti tak dostala řada aktérů různých týmových kategorií. V zápase si zahráli jak někteří členové prvního týmu, tak i řada hráčů rezervy či dorostu. Ne, že by Štěpánkovicím chyběl sportovní duch a že by tento zápas pojaly jako podřadnou záležitost. Ale přeci jen s ohledem na kvalitu soupeře bylo jasné, že na úspěch a případný postup pomýšlet nemohou. Dvanáctý tým loňské sezóny má jiné priority a to jednoznačně chytit start letošního ročníku I.A třídy. Horké letní počasí přilákalo na derby něco okolo 200 diváků.

Účastník I.A třídy držel třicet minut krok

Kravařím vyšel vstup do utkání, kdy už po pěti minutách poslal svůj tým do vedení Heger - 0:1. Štěpánkovice se ovšem v průběhu první půle relativně držely. Kravaře sice držely míč na kopačkách, ale dlouho se k přímému ohrožení brány nedostaly. Naopak domácí mužstvo zkoušelo překvapit protivníka rychlými výpady po straně. A jedna taková akce vyšla po půlhodině hry. Rychlonohý Stuchlík pláchl po pravé straně a připravil vyrovnání nabíhajícímu Josefusovi - 1:1. Dlouho ovšem nerozhodný stav nevyšel. Druhou brankou v zápase vrátil Kravařím vedení opět k tyči skórující Heger - 1:2. Ještě do přestávky přidali hosté další dvě trefy. Heger nejprve připravil třetí trefu zcela osamocenému Ohřálovi - 1:3. A v samém závěru první půle přidal čtvrtý zásah dělovkou zpoza vápna stoper Kutty - 1:4.

Druhá půle byla jasnou záležitostí Kravař

Kravaře neponechaly nic náhodě ani po přestávce a spustily svůj brankostroj. Pátý zásah přišel z kopačky mladé naděje Mikulenky, který prostřelil klubko těl - 1:5. Zanedlouho se trefil i další mladý talent Petr Kurka - 1:6. Domácí tým zahrozil po neúspěšné hlavičce Grigarčíka. O sedmý zásah Kravař se postarala brankářská jednička Hudeček, jenž si opět vyzkoušel zápas z pozice hráče v poli - 1:7. Domácí tým už ve zbytku zápasu rezignoval. Kravaře i tak neměly dost. Pěknou kombinaci zakončil nestárnoucí Šrom úspěšnou střelou o tyč, která znamenala osmou trefu v síti soupeře - 1:8. Následně dostali hosté příležitost kopat penaltu. Hráči vyhecovali chytajícího brankáře Daniela Kurku, aby si dal vytoužený gól za svůj tým, leč nebylo mu přáno. Ovšem než se stačil přemístit zpět na místo svého pracoviště, stačil jeho parťák Hudeček přidat další zásah - 1:9. O pověstnou desítku se aktivním presingem a úspěšným nájezdem zasloužil Silber - 1:10. Ještě jednou se ke slovu dostaly domácí Štěpánkovice. Josefus mohl z nadějné pozice docílit své druhé trefy v utkání, ale netrefil bránu. Konečnou podobu výsledku stanovil kravařský navrátilec Pavelek, jenž se trefil z úhlu na přední tyč - 1:11.

Štěpánkovice tak v pavouku okresního poháru končí a budou se nyní ryze soustředit na mistrovské boje v I.A třídě. Účastník krajského přeboru z Kravař postoupil do semifinále a čekají ho Darkovice (I.B třída).

Branky:   Josefus - Heger 2, Hudeček 2, Ohřál, Kutty, Mikulenka, Petr Kurka, Šrom, Silber, Pavelek

Diváků:   200

Rozhodčí: Tomeš Vítězslav – Hladík Miroslav, Thiemel Karel.

Ohlasy trenérů:

Vít Axmann (Štěpánkovice)

"Zápas skončil zcela jasným vítězstvím soupeře, ale pro nás to byla i tak cenná zkušenost. Mohli jsme do zápasu nasadit spoustu kluků z laviček, ať už Áčka nebo Béčka, dokonce si zahráli i někteří dorostenci. Zpočátku jsme drželi krok, ale s postupem času se už ukazovalo, že na soupeře stačit nebudeme. Kravařím k vítězství a postupu gratulujeme. Pro nás je teď prioritou dobře se připravit na nedělní domácí zápas s Albrechticemi, ve kterém bychom rádi potvrdili bod z úvodního zápasu s Píští"

Michal Krzisch  (Kravaře)

"Jsme rádi, že se utkání povedlo dotáhnout do zdárného konce a postoupit do další fáze. Rádi bychom pohár vyhráli a proto musíme poctivě pracovat a postupnými krůčky se přiblížit vytouženému cíli. Utkání splnilo svůj účel, protože dostali prostor i hráči, kteří zatím v Áčku mnoho neodehráli. A pro ty, kteří budou nastupovat za Béčko, to byla dobrá generálka před nedělním úvodním zápasem"

(zdroj: fotbalunas.cz)

Gratulujeme soupeři z Kravař k postupu do semifinále poháru a přejeme mnoho dalších úspěchu nejen v poháru, ale také v krajském přeboru.

Štěpánkovice

#PJménoŽKČK