Související zápas

TJ Sokol Štěpánkovice
Sokol ŠtěpánkoviceBolatice
1:0
ne 25. 8. 2024 16:30 @ Štěpánkovice - tráva, ČPP I.A třída mužů sk.A - 6. liga, 4. kolo

Muži "A": TJ Sokol Štěpánkovice - FK Bolatice

Derby je naše !!!

Štěpánkovice přivítaly v pikantním derby nedaleké Bolatice. Že by ovšem zápas nabídl nějakou fotbalovou delikatesu, to se říci nedalo. Rána hostujícího Baránka do břevna z úvodní minuty byla světlou výjimkou. Jinak se hrálo výhradně mezi oběma šestnáctkami, často se kupily chyby v rozehrávce a místo fotbalových parádiček viděli diváci spíše urputné souboje o míč. Bolatice poprvé zazlobily po nákupy Šuly, kdy balon Šamárek prodloužil na Monsbergera, ale hostující forvard přestřelil kasu. Domácí tým zahrozil po pěkné kombinaci Stuchlíka s Krzischem, když Stromský otestoval kvalitu Breuerových rukavic. O osudu utkání nakonec rozhodla jediná branka, která spadla v závěru první půle. Štěpánkovický Hrbáč vybojoval míč a vyslal do protiútoku Heidera, který zpoza šestnáctky napřáhl a rozvlnil síť 1-0. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Přestože Bolatice začaly držet míč častěji na kopačkách, k ničemu extra kloudnému se nedostaly. Nenápadný pokus Monsbergera nemohl brankáře Lefendu překvapit. Domácí mohli navýšit vedení po více než hodině zápasu. Grigarčík získal u rohového praporku balon, přihrál na vápno Šímovi, který tváři v tvář poslal Breuerovi pozdrav do rukavic. Hosté se pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale ani Baránek neměl dobře seštelovanou mušku, když napálil míč vysoko nad břevno. A když se neujala ani rána domácího Hrbáče, skončilo derby nejtěsnějším, ale pro Štěpánkovice o to cennějším vítězstvím.

Zdroj: REGION OPAVSKO

Hodnocení trenéra: Kluky musím pochválit, jak k zápasu přistoupili a šli si za vítězstvím, i když jsme se ze začátku rozkoukávali a hosté zahrozili dalekonosnou střelou do břevna, tak jsme je během utkání do další vážnější šance nepustili. Škoda jen, že se nám nepodařilo utkání rozhodnout dřív a museli jsme se strachovat do konce utkání.

1. Heider Rostislav39.

Číslo utkání: 2024810A2A0407. Rozhodčí: Seidler René – Čechák Martin, Barčík Antonín. Hřiště: Štěpánkovice - tráva. Diváků: 250.