3:2 po prodl.(poločas (1:2), penalty (5:4))
ne 4. 8. 2024 17:30 @ tráva, Pohár - MUŽI: "O POHÁR MĚSTA OPAVY", 2. kolo

Muži "A" - Vítězství v poháru

Muži "A" vyhráli po penaltovém rozstřelu

Naše áčko nastoupilo v zápase o pohár města Opavy ve druhém kole proti FK Slavia Opava. V prvním poločase se nejprve do vedení dostali hráči Opavy, kdy v našem pokutovém území vystřelil hostující hráč a míč zasáhl do ruky našeho hráče a rozhodčí odpískal penaltu, kterou hráč Slavie Opava proměnil 0-1. Bohužel druhou branku jsme dostali ve 43 minutě a opět ze standartní situace 0-2, kdy fauloval před 16-tkou Machala Jakub, který obdržel žlutou kartu. Ještě do přestávky ve 45 minutě jsme snížili brankou Grigarčíka Michala na poločasový výsledek 1-2. Na začátku druhého poločasu ve 49 minutě se trefil náš hráč Dlabola Maxim, který se nejlépe orientoval v pokutovém území a stav utkání  jsme vyrovnaly na 2-2. Do konce zápasu se již žádný hráč nezapsal do listiny střelců, tak následovaly penalty. V penaltovém rozstřelu náš brankář Lefenda Aleš chytnul dvě penalty ze šesti a díky tomu jsme postoupili do čtvrtfinále okresního poháru. Ve čtvrtfinále poháru vyzveme na našem hřišti mužstvo Kravař, které své utkání odehrálo proti Opabrumu a vyhrálo 23-0. Předběžný termín utkání je stanoven na 14.8. v 17:00 na našem hřišti.

Hodnocení trenéra k zápasu:

Zápas bych rozdělil na 2 poločasy, kdy v 1. poločase jsme zůstali ještě na “dovolené” a byly všude pozdě, bez zájmu, takže jsme po zásluze prohrávali. Do 2. poločasu jsme nastoupili více odhodláni s výsledkem něco udělat ač se podařilo vyrovnat tak jsme bohužel nějaké nadějné šance nedotáhli do konce a se štěstím přežili šance soupeře, takže zápas dospěl k penaltovým kopům, kde jsme zachovali klidnější hlavu a postoupili.