9_20240627_204218.jpg

Sportovní slavnost 2024

Po dopoledním turnaji "o pohár starosty obce" se odpoledne v rámci sportovní slavnosti odehrálo několik zajímavých utkání.

Foto: stará garda Štěpánkovic a stará garda SFC Opava

V prvním utkání sportovní slavnosti nastoupili proti sobě stará garda Štěpánkovic proti staré gardě Opavy. Jestli si někteří lidé mysleli, že staří paní to odehrají v tempu fotbalistů v důchodě, tak se zmýlili.

Obě družstva se předháněli, kdo udělá nejlepší kličku nebo kdo vystřelí nejtvrdší střelu na brankáře. Staří páni ze Štěpánkovic se snažili co jim nohy stačili, ale na starou gardu Slezského FC nestačili a prohráli 2:4.

Stará garda Štěpánkovice – Stará garda SFC Opava 2:4
Branky: V. Harazim, Smažík – Klajmon 2, Vožník, Jašek.

Štěpánkovice: Lefenda – Josef Harazim, Smažík, Kůrka, Patrik Tomíček – Jiří Vendelín, Kuzmanovič, Hrbáč, Novák – Dušan Harazim, Vlastimil Harazim – Slaný, Jindřich Harazim, Pfeiler, Daniel Tomíček.
Stará garda SFC Opava: Sedláček – Pavel Harazim, Radek Jašek, Černín, Farský – Klajmon, Kutty, Cvek, Grussmann – Prohászka, Vožník – Adam Jašek, Hendrych, Stuchlík, Půda. Trenéři: Prasek, Bedrich, Šafránek, Pardy, Axmann.

Ve druhém utkání sportovní slavnosti nastoupili naši žáci proti sousedním Kobeřicím. Jelikož Kobeřice hrají o jednu soutěž výše než naši žáci, každý by si mohl říci, že si žáci z vedlejších Kobeřic přijeli k nám zastřílet, ale opak byl pravdou naši žáci vyhráli nad Kobeřicemi 4:3.

Žáci Štěpánkovice - Žáci Kobeřice 4:3

Foto: Hráči TJ Sokol Štěpánkovice, sportovní slavnost 2024

Ve třetím utkání nastoupilo naše áčko proti výběru osobností. V tomto zápase nešlo v prvořadě o výsledek, ale spíše si udělat žízeň na pozápasové posezení v pergole. Nakonec se z vítězství radovali tým osobností, který vyhrál nad našim áčkem 5:4. Tým osobností vedl z lavičky ikona Opavského Kaučuku pan trenér Petr Žemlík. Do utkání měl nastoupit také náš rodák a nynější již hráč Slovácka Filip Souček, který bohužel musel řešit své pracovní povinnosti.

Štěpánkovice – Sportovní osobnosti 4:5
Branky: Rother, Heider, Šíma, Novák - Š. Harazim 2, Kozák, Kuzmanovič, Mrázek.

Rozhodčí: Kolečkář – Neděla, D. Harazim.

Diváci: 555.

Štěpánkovice: Lukovics – Tomíček, Rother, Machala, Liška, Heider, Huber, Dluhoš, Šíma, Kožušník, Novák, Krzisch, Kocur, Smažík, Hrbáč, Nevřela, Kubín. Trenér: Víťa Axmann.
Osobnosti: Sedláček – Š. Harazim, Němec, Kozák, Grussmann, Slavík, Schaffartzik, Zdeněk Pospěch, Mrázek, Jursa, Zavadil, Juřena, Kuzmanovič, Smola. Trenéři: Petr Žemlík, Vlastimil Harazim.

Foto: Výběr osobností, sportovní slavnost 2024