Prohra z poslední minuty

30.08.2021 | Dalibor Mosler

Ani tři vstřelené góly nestačily Štěpánkovicím k bodovému zisku. Vřesina poprvé udeřila v 11. minutě, kdy domácí marně reklamovali ofsajd a Kroupa se zachoval chladnokrevně – 0:1. Harazimova družina odpověděla po trestňáku Samsona, který ze dvaceti metrů nádherně vymetl šibenici – 1:1. Fotbalisté z Ostravy ovšem nepolevovali v náporu. Po zbytečné ztrátě Grigarčíka podnikli smrtící kontr a Kozelský upravil na 1:2. Další tvrdý direkt Štěpánkovice obdržely ve 26. minutě. Pozornosti domácích zadáků totiž unikl Antonín Hruzík a přelstil brankáře Lukovicse pohotovým lobem – 1:3. Později si z něj vzal příklad Krzisch, protože po pasu Kožušníka vsítil důležitý gól do šatny – 2:3. Do druhé půle vběhly Štěpánkovice jako pokropené živou vodou. Zvýšená aktivita se jim vyplatila v 68. minutě, kdy tváří v tvář brankáři Matulovi nezaváhal Kožušník – 3:3. V mnohem horším světle se Kožušník ukázal necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. Během chvilky se totiž nechal vyloučit a poslal domácí družinu do početního oslabení. Štěpánkovice odolávaly tlaku soupeře až do poslední minuty, kdy se v nepřehledné skrumáži nejlépe orientoval Jaroš – 3:4. Vřesina tak s maximálním počtem bodů vévodí tabulce.

5. kolo | Neděle 29.08.2021, 16:30 | Sokol Štěpánkovice

TJ Sokol Štěpánkovice - FC Vřesina

3:4

2:3

Branky: 14. Samson, 42. Krzisch, 68. Kožušník - 11. Kroupa, 19. Kozelský, 26. Hruzík, 90. Jaroš

Žluté karty: 46. Stromský, 71. Kožušník - 47. Kroupa

Červené karty: 76. Kožušník

Rozhodčí: Chlebovský - Robenek, Barčík

Diváci: 140

TJ Sokol Štěpánkovice: Lukovics - Tomíček, Samson, Heider, Novák - Liška, Grygarčík P., Kufka (77. Kufka) , Krzisch - Grigarčík M.(85. Benek), Kožušník

FC Vřesina: Matula - Kozelský (51. Hloušek), Majkut, Wilk (84.Wilk), Novák, Hruzík A., Chobot, Hruzík T., Hruzík A., Jaroš, Kroupa (70. Richtár)

Ohlasy

Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic„Narazili jsme na velice kvalitního soupeře. První poločas nám bohužel příliš nevyšel, když mi Vřesina připadala mnohem živější. Pomohl nám až gól do šatny a po přestávce už jsme hráli výborně. Zaslouženě jsme vyrovnali, jenže potom přišel zkrat Kožušníka. O remízu jsme přišli v poslední minutě, což je kruté.“

Petr Dombrovský (trenér)Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Domácí hrají silový fotbal, na který jsme se připravovali. Povedl se nám vstup do zápasu, ale domácí krásnou brankou vyrovnali. Nás to, ale nepoložilo a dokázali jsme o dva góly odskočit. Asi nás to moc uklidnilo a po školácké chybě, kdy nám nejmenší hráč na hřišti dal hlavou branku, domácí snížili. Posadilo je to na koně. Po přestávce se hrála vyrovnaná partie. Domácí pak vyrovnali po chybě Jaroše. Najednou byl nerozhodný výsledek, ale domácí se nechali vyloučit a zatáhli se před své vápno. Posledních dvacet minut se tak hrálo na jejich půlce. My jsme přežili klinickou smrt, když nás v poslední chvíli zachránil Tonda Hruzík. V poslední minutě opět rozhodl Jaroš, který se tak vykoupil za předchozí chybu. Vyhrál šťastnější tým.

Muži A | Neděle 29.08.2021, 16:30
3:4